السيو الخارجي Ocak 26, 2023

Arapça SEO

Hedef pazarınızda arap kullanıcılar var ise ve onların ana dilinden ulaşmak istiyorsanız, Arapça SEO uygulamanız gerekir.

Arapça SEO nedir?

SEO şirketimiz Best 4 SEO, Arapça SEO konusunda uzmanlaşmıştır.

Startup veya scale up web sitesi veya şirketi olan müşterilerimizin Google’da İngilizce, Arapça ve Türkçe olarak daha üst sıralarda yer almaları için en verimli SEO uygulamalarını entegre etmelerine yardımcı oluyoruz.

En iyi Arapça SEO şirketlerinden biri olmaktan gurur duyuyoruz.

Arapça SEO nedir?” diye merak ediyorsunuzdur.

Sadece Arapça Web Siteleri için yerinde SEO uygulamalarını uyguluyor.

Genellikle alışılmadık olanları gerektirdiğinden, normal SEO uygulamalarından biraz farklıdır.

Arapça Web Sitenizi sıralamanıza yardımcı olacak hizmetlerimizden kesinlikle yararlanmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Arapça SEO uygulayarak, Arapça web siteniz Arap ülkelerinde Google arama motoru sürümlerinde düzgün bir şekilde dizine eklenecektir.

Web siteniz Arap ülkeleri ve o ülkelerdeki hedef kitleniz için optimize edildikten sonra, belirlenen ülkelerde Google’da kademeli olarak üst sıralara çıkarsınız.

Bu organik trafik, dönüşümlere yol açacaktır.

Arapça SEO Google Fırsatları

Arapça Google, en keşfedilmemiş ve keşfedilmemiş pazarlardan biridir.

Bu, pazarın çok rekabetçi olduğu ve doymuş olabileceği İngilizce yerine Arapça’da daha yüksek fırsatların önünü açar.

Aslında, her sektör için, Google Arapça’da birincilik için yarışan beşten fazla önde gelen web sitesi bulamayabilirsiniz.

Öyleyse neden onlara katılmıyorsun? Kanıtlanmış Arapça SEO hizmetlerimizle zirveye çıkacaksınız.

Orta Doğu Kültürünü Anlamak

Hedef pazarınızı incelemek, pazarlamanın diğer herhangi bir yönü gibidir.

Ürününüzü veya hizmetinizi Arap müşterilerinize göre daha iyi özelleştirmek ve onlara ulaşmak için Arapça SEO tekniklerini uygulamak için, kararlarınızı kesinleştirmeden önce onların kültürlerini, davranışlarını ve tercihlerini anladığınızdan emin olmalısınız.

Müşterilerinizin demografik ve coğrafi bölgelerini inceledikten sonra, size iyi bir yatırım getirisi sağlayacak hedefli bir pazarlama kampanyası geliştirebilirsiniz.

Rolümüz burada ortaya çıkıyor. Araştırmanızı yaptınız ve ürününüzü ve nişinizi nihai hale getirdiniz ve vizyonunuzu müşterilerinizi hedefleyen ve Google Arapça algoritmalarıyla uyumlu iyi optimize edilmiş bir web sitesine çevirerek sizi daha üst sıralara taşıyacağız.

Arap Tüketici Davranışı

Arabs have a different consumer behavior
Arapların farklı bir tüketici davranışı var

Arap müşteriler, dünyadaki diğer müşterilerden farklı şekilde ele alınmalıdır.

Aşağıdaki özelliklere sahiptirler.

Bununla birlikte, bu özelliklerin her bir Arap müşteriye genellenemeyeceğine dikkat edilmelidir, ancak şirketlere Arap müşterilerin nasıl davrandığına dair genel bir anlayış kazandırılması amaçlanmaktadır.

 • Marka Bilinci: Orta Doğu’daki birçok sahte marka ve düşük kaliteli ürün nedeniyle Araplar, kaliteli ve düşük kaliteli ürün ve hizmetler arasında ayrım yapma bilinci geliştirdiler.
 • Özel Satın Alma Davranışı: Bu, Arapların ürün satın almayı çok ciddiye aldıkları anlamına gelir; uzun zaman önce tanıdıkları, belirli bir ürünü deneyen veya evlerinin yanındaki yerel bir mağazadan satın alan bir arkadaştan tavsiye almayı tercih ederler.
 • Statü Önemlidir: Araplar, ürünün kendileri için pratik olup olmadığına pek aldırış etmezler; statülerini yansıtan, hatta üst sınıf bir birey gibi görünen bir ürüne ihtiyaçları var.
 • Çevrimiçi Satın Alma Çok Popüler Değil: Çoğu Arap, satın almadan önce dokunmayı sever. Çevrimiçi mağazalara güvenmiyorlar. Ürünü ve ayrıntılı resimleri gösteren videolar ve bir Arap müşteri destek temsilcisi sağlayarak şüphelerini hafifletmeye yardımcı olabilirsiniz. Teslimde Nakit seçeneğine sahip olduklarından emin olun.
 • Moda Trendleri: Ne zaman yeni bir moda akımı olsa, Araplar muhtemelen onu ilk benimseyenler olacaktır. Bu nedenle, en son trendleri takip etmelisiniz.
 • Din: Araplar çoğunlukla Müslüman ve dindar insanlardır ve sizden buna saygı duymanız ve onlara saygı duymanız beklenir.
 • Pazarlık: Daha iyi bir anlaşma için pazarlık yaparlarsa gurur duyarlar. Bazen gerçekten iyi bir anlaşma elde etmek değil, bu başarı duygusunu hissetmektir, bu yüzden onlara küçük bir indirim veya bedava bir şey vermeye çalışın.
 • Yaş: Arap nüfusunun çoğunluğu genç (30 yaş altı).
 • Arapça: Onlarla Arapça konuşarak veya Anadili Arapça olan kişileri istihdam ederek kilometrelerce yol kat edebilirsiniz.

Orta Doğu’da Arapça SEO Hizmetleri Yapmanın Zorlukları

Daha önce de belirtildiği gibi, Arapça SEO teknikleri diğer diller için kullanılan tekniklerden biraz farklıdır.

Herhangi bir Arap SEO Şirketi aşağıdaki zorluklarla karşılaşacaktır:

Doğal Olmayan Taktikler

Çoğu Arap SEO Şirketi, müşterilerin sıralanmasına yardımcı olmak için Blackhat SEO tekniklerini kullanır. Bu bir süre işe yarasa da, Arama Motorları eninde sonunda bu doğal olmayan uygulamaları fark edecek ve müşterinizin web sitesini sıralamasını düşürerek veya hatta dizinden çıkararak cezalandıracaktır. Bu tür siyah şapka uygulamaları, satın alma bağlantılarını, otomatik bağlantıları, anahtar kelime doldurmayı ve diğer web sitelerinden içerik kopyalamayı içerir.

Spam İçerik

Dışarıdaki Arapça Web Sitelerinin çoğu spam içerik barındırıyor. Web sitesi sayfaları kötü yazılmış ve tasarlanmıştır. Bu nedenle, Arap kullanıcılar ne okudukları ve hangi web sitelerine eriştikleri konusunda giderek daha seçici hale geliyor. Bu nedenle, bu taktik geçerliliğini yitirmiştir.

İzleme Sorunları

Ahrefs, Moz ve diğerleri gibi SEO Araçları bazen sahada olandan farklı sonuçlar gösterir. Bu nedenle, sitenizin sıralamasını değerlendirmek için hedeflediğiniz o ülkede birisinin olmasını tavsiye ederiz.

ِArama Davranışı

Araplar çevrimiçi olarak ana dillerinde arama yaptıklarında, şirketlerin niyetlerini anlamaları çok kafa karıştırıcı olabilir. Yukarıdaki örnekte, arama çevrimiçi kumarhane Betfinal içindir. Arapça ”بيت فاينل” şeklinde yazılır. Hatta farklı yazılabilir. Her şey, her kişinin Arapça yazılacağını nasıl düşündüğüne bağlıdır.

Bazı şirketler, anahtar kelimenin Arapça sürümünü almak için Google Çeviri’yi kullanır; bu bazen işe yarasa da genellikle tamamen alakasız bir sorgu verir.

Arapça URL’ler

Birçok çevrimiçi pazarlama aracı, yabancı karakterler nedeniyle Arapça URL’leri izleyemez.

Ancak, Google Analytics bunları izleyebilir.

Ancak, güvende olmak için tavsiyemiz, URL’leri İngilizce olarak kullanmanızdır.

Video SEO

Araplar, YouTube’u en çok kullanan bölgedir. Bununla birlikte, videolarınız için Arapça SEO uygulamanız gerekir. Bunu nasıl yaptın? Basitçe, videolarınızı YouTube’da Arapça olarak yayınlayın; bu sayede Arapça arama yaptıklarında videonuz Google’da indekslenecek ve üst sıralarda çıkacaktır.

Arapça SEO Sürecimiz

Arapça SEO sürecimiz, vizyonunuza, misyonunuza ve hedef müşterilerinize özel olarak uyarlanmıştır.

Arapça Anahtar Kelime Araştırması

Arapça Anahtar Kelimelerin arama trafiğini ve her biri için sıralamanızın ne olduğunu öğrenmemize yardımcı olacak Google Ads, Ahrefs, Google Search Console ve diğerleri gibi çeşitli araçlarımız var. Lütfen bunun devam eden bir süreç olduğunu anlayın çünkü her zaman yeni anahtar kelimeler olacaktır.

Arapça Anahtar Kelime Eşleme

Sayfalarınızın her biri, kendisiyle alakalı belirli anahtar kelimelere sahip olacaktır. En çok aranan Arapça anahtar kelimeleri her sayfaya en uygun şekilde yerleştirerek bu sayfa sıralamaya girer. Arama Motorları zamanla web sitenizi cezalandıracağından, anahtar kelimeleri rastgele doldurmaktan da kaçınırız.

SEO Denetimi

Anahtar kelimeler araştırılıp doğru sayfalara atandıktan sonra, hangi alanların iyileştirilmesi gerektiğini görmek için web sitenizin kodunu denetleme zamanı gelmiştir.

Dahili Bağlantılar

Bağlantı kurma, arama motorları için en önemli olmasa da en önemli sıralama faktörlerinden biridir. Web sitenizdeki iç bağlantılar alakalı olmalı ve bağlantı metinleri anahtar kelimeler olmalıdır.

geri bağlantılar

Geri bağlantılar, web sitenizin diğer sitelerde anılması anlamına gelir. İyi bir Arap SEO ajansı, size ucuz olanlar yerine en az 50 alan adı derecelendirmesi olan web sitelerinden geri bağlantılar sağlayacaktır. Düşük etki alanına sahip sitelere bağlantı vermek size yarardan çok zarar verebilir. Ancak, bu maliyetli olabilir, ancak geri bağlantılar SEO’nun bir parçasıdır.

Arapça SEO İçerik Oluşturma

Web sitenizin Arapça içeriği bilgilendirici ve ilgi çekici olmalıdır. Ekibimizde, doğru anahtar kelimeyi araştırıp tahsis ederken ve doğru bağlantı kurma yapısını kurarken web siteniz için kaliteli içerik yazacak deneyimli yerli Arapça içerik yazarlarından oluşan ekibimiz var.

Ülkeye Özel Raporlama

Web sitenizin her bir ülkede ne durumda olduğu ve hedeflediğiniz o ülkeye daha fazla yönelmek için nelerin iyileştirilmesi gerektiği hakkında size ayrıntılı bir rapor verecek araçlarımız ve püf noktalarımız var.

hreflang etiketleri

Google, hangi sayfanın hangi kullanıcılara ve hangi bölge veya ülkeden hedeflendiğini ayırt etmeye yardımcı olmak için Hreflang etiketleri geliştirdi.
Sayfalarınızın farklı dil sürümleri varsa bunlar önemlidir. İngilizceniz ve Arapçanız varsa, bu Hreflangs en iyi şekilde kullanılabilir:

<link rel=”alternate” href=”http://best4seo.com” hreflang=”en” />
<link rel=”alternate” href=”http://best4seo.com/ar/ ” hreflang=”ar” />

İçeriği Optimize Etme

İçerik yapısı, en önemli site içi SEO sıralama faktörüdür.

Her birine harfiyen uymaya özen gösteriyoruz.

Gelin SEO uyumlu içerik yapısının neler içerdiğine bir göz atalım.

İçerik benzersizliği: İçerik, minimum intihal ile benzersiz olmalıdır. Aynı zamanda bilgilendirici ve ilgi çekici olmalıdır.
İçerik uzunluğu: İçerik en az 1.500 kelime uzunluğunda olmalıdır.
Breadcrumbs: Nereye gittiğinizi bilmenize yardımcı olan ikinci bir menü gibidirler. Web sitesini gerçekten daha kullanıcı dostu hale getiriyorlar ve onlara daha net erişilebilirlik sağlıyorlar.


İçindekiler: Bir sayfada bir içindekiler tablosu olduğunda, okuyucunun onu parçalara ayırmasına ve içinde gezinmesine yardımcı olur.
Görseller: Videolar ve resimler sayfanızda olmazsa olmazlardandır. İçeriği daha canlı ve ilgi çekici olduğu kadar daha bilgilendirici hale getirirler. Sadece bu resimleri veya videoları rastgele doldurmadığınızdan emin olun.
Başlık hiyerarşisi: Sayfa iyi yapılandırılmış olmalı, yani başlıkları olmalıdır. Sayfa başlığı H1 olarak adlandırılır. Diğer Başlıklar H2’dir ve H6’ya kadar devam edebilir. Bilinmesi gereken önemli şey, her alt başlığın ana başlığı vurgulamasıdır.

Başlık Hiyerarşisi


Anahtar kelime yoğunluğu: Anahtar kelimeniz, sayfa içeriğinizin %2,5’ini oluşturmalıdır. Ne fazla ne az. Anahtar kelimeleriniz içerikte fazla yer almıyorsa önemli sayılmaz. Öte yandan, çok fazla tekrarlanırlarsa spam gibi görünebilir.
Giden Bağlantı Kalitesi: Her sayfada dış kaynaklara bağlantı vermelisiniz. Ancak, bu sayfaların iyi bir etki alanı derecelendirmesine sahip olması gerekir. Güvenilir olmayan bir web sitesine bağlanırsanız, sizinki güvenilirliğini kaybeder.
Madde İşaretleri ve Numaralandırılmış Listeler: Listeler ayrıca içeriği daha okuyucu dostu hale getirir. Okuyucu içeriğinizi net ve gezinmesi kolay bulduğunda, arama motorları da öyle olacaktır.

Dikkat Edilmesi Gereken Daha Fazla SEO Faktörü

Site Performansı

Site performansı, Arapça SEO’nun önemli bir yönüdür. Bir Arap SEO şirketi olarak, web sitenizin performansına çok dikkat ediyoruz. Diğer bir deyişle, kullanıcıların sıkılmaması için web sitenizin hızlı yüklenmesi gerekir.

Bunu, resimlerin önemli olmadığından ve sayfanın özelliklerle dolu olmadığından emin olarak yapıyoruz.

Resimde gördüğünüz gibi sitenin performansını değerlendirebiliriz.

Mobil sayfa hızını optimize etmek, masaüstü web sitesini optimize etmekten 90 kat daha önemlidir. Bahsettiğimiz gibi, kullanıcıların %90’ından fazlası mobil kullanıcılardır.

Sitesi Performansı

Arapça SEO Başlığı

Hedef anahtar kelimeniz Arapça SEO başlığında olmalıdır. Bu, hem Google’a hem de aramayı yapan kişiye sayfanızın aradıkları şeyle ilgili olduğunu bildirir.

Ayrıca, başlık tam olarak az önce yazdıkları anahtar kelimeyi veya kelime öbeğini içeriyorsa, arama yapanların bir web sayfasını tıklama olasılığı çok daha yüksektir.

Meta Açıklaması

Bir meta açıklaması, arama sonuçları sayfasında (aşağıda görüldüğü gibi) SEO başlığınızın hemen altında görünen bir snippet’tir.

Odak anahtar kelimenizi içermeli ve kısa ve ilgi çekici olmalı ve yanıltıcı değil ilgi çekici olmalıdır.

SEO Arapça Başlık ve Meta Açıklama Örneği

Bozuk bağlantılar

”Hata 404”ü duydunuz. Bu, tıkladığınız sayfanın bulunabileceği anlamına gelir. Buna kırık bağlantı diyoruz. Bu, sitenizin SEO sağlığını ciddi şekilde etkileyebilir. Neyse ki, bozuk bağlantıları tespit etmek için bazı araçlar mevcuttur.

Görüntü optimizasyonu

Her sayfada görseller bulunmalıdır. Ancak bu görsellerin SEO uyumlu olması için. Yapmalılar:

Eşsiz olun ve çalınmayın; bunun için stok görsel sitelerini kullanabilir veya kendi görsel sitelerinizi tasarlayabilirsiniz.

Bir resmin, onu tanımlayan ve arama motorlarının resmin ne olduğunu ve amacını daha iyi anlamasına yardımcı olacak bir alt metni, açıklaması ve başlığı olmalıdır.

Bir görselin boyutu 100 Kb’yi geçmemelidir, aksi takdirde web siteniz yavaşlar ve performans sonuçları düşer.

Site Yapısı

Tıpkı başlık hiyerarşisi gibi, web sitesinin yapısı da kronolojik ve anlamlı olmalıdır.

Web siteniz yemek tarifleri hakkındaysa. O halde sağlıklı yemek, vegan, tatlılar…vs. için ayrı sayfalarınız olmalı. Her sayfada, ana sayfada detaylandırılan alt sayfalar bulunmalıdır.

Alan Sıralaması

Bir web sitesinin arama motoru sonuç sayfalarında sıralanma olasılığını belirleyen bir arama motoru sıralama puanıdır.

Web siteniz büyüdükçe ve yaşlandıkça ve daha fazla SEO uygulaması uygularsanız. Alan adı sıralamanız artacaktır. Alan adı sıralamanız ne kadar yüksekse, web siteniz o kadar güvenilirdir.

Mobil Arapça SEO

İstatistikler, Arapça web sitelerine gelen trafiğin %90’ından fazlasının mobil cihazlardan geldiğini ortaya koyuyor.

Bu tüm dünya için de geçerlidir. Günümüzde herkes akıllı telefonlarında veya tabletlerinde gezinmeyi tercih ediyor.

İnsanların masaüstü bilgisayarlarını veya dizüstü bilgisayarlarını çalıştırdığı günler geride kaldı. Bu tür cihazlar çoğunlukla eğlence için değil, iş için kullanılır.

Çoğu içerik yazarı, web sitesini hedef kitlelerinin ancak %10’unu oluşturan masaüstü kullanıcıları için optimize etme hatasına düşüyor.

Mobil uyumlu olmalıdır. nasıl? Web sitesinin hızlı olması ve gecikmemesi gerekiyor, bu yüzden çok fazla özellik ve büyük resim eklemeyin. Mobil sürümün kullanımının ve gezinmenin kolay olması da önemlidir.

CSS stilini ve Arapça içerik çevirisini yöneten kişinin ana dilinin Arapça olması da önemlidir.

Mobil Arapça SEO

Bağlantılar

Arap bölgelerini hedeflediğiniz ve Arapça SEO kullandığınız için, bağlantılarla ilgili bahsetmeden geçilmemesi gereken bazı şeyler var.

Bugünlerde çok az sayıda Arapça web sitesi diğer web sitelerine bağlantı veriyor. Bölgede telif hakkı uygulama yasalarının olmaması nedeniyle onlara güvenmiyorlar.

Bir Arap SEO şirketi, iyi İngilizce web sitelerinden geri bağlantı almanın Arapça sayfalarda da olumlu bir etkisi olacağını unutmamalıdır.

Bununla birlikte, dikkate almanız gereken bazı faktörler şunlardır:

 • Barındırma: Orta Doğu bölgesinde iyi bir barındırma oldukça nadirdir, bu nedenle çoğu web sitesi web sitelerini Avrupa’da barındırmayı tercih eder.
 • Arapça URL’ler: Arapça URL’ler pek tavsiye edilmese de, bunları kullanırsanız, içerik yönetim sistemlerinde bazı sorunlara neden olabileceklerini ve tüm araçların bunları izleyemediğini unutmayın. Ayrıca, onları kısa tuttuğunuzdan emin olun.
 • ccTLD’ler: Belirli bir ülkeyi, örneğin BAE’yi hedeflemek istiyorsanız, .ae’ye sahip bir alan adı satın almak iyi bir fikirdir. www.şirketadı.ae. Bu, o ülkede daha fazla müşteriye ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Google Öne Çıkan Snippet’lerin Önemi

Muhtemelen aşağıdaki görseldeki gibi Google’ın bazen web sitenizin bir bölümünü öne çıkardığını ve arama sonuçları sayfasının en üstüne koyduğunu fark edeceksiniz.

Bunu başarmak için, arama sorgusunu tam olarak yanıtlayan veya yansıtan zengin snippet listelerine veya kısa tanımlara sahip olmanız gerekir.

Aşağıdaki örnekte, Bugünün Futbol Oyunlarını aradık ve Google otomatik olarak bugünün futbol oyunlarını listeleyen bir web sitesini öne çıkardı.

Bunun nedeni, bu özelliğin tam sorguyu yanıtlamasıdır.

Arapça SEO’nun Avantajları

Arapça SEO, İngilizce SEO’da bulamayacağınız avantajlara sahiptir.

Ne olduklarına bir göz atalım:

 • Düşük Rekabet: Birçok sektörde, günümüzde bile, Arapça web siteleri arasında çok fazla rekabet yoktur. Bu, yeni girenlere, özellikle de doğru SEO taktiklerini kullanırlarsa, rekabet etmek için büyük bir şans verir.
 • Makine Çevirisi: Birçok Arapça SEO ajansının ana dili Arapça değildir ve web sitelerini düzgün bir şekilde optimize etmeden Arapça bir sürüme sahip olmak için genellikle makine çevirisini kullanır. Anadili İngilizce olan kişiler varsa bu da rekabeti daraltır.
 • Dönüşümler: Arapça SEO aracılığıyla müşteri adayları oluşturmak istiyorsanız, anahtar kelimelerin bulunması kolay olduğundan ve az yatırımla size iyi dönüşüm oranları sağlayabileceğinden, bu zor değildir.
 • E-ticaret: Şirketiniz için bir E-ticaret sayfası oluşturmak kolaydır, çünkü E-ticaret Arapça Anahtar Kelimeleri bulmak nispeten kolaydır ve rekabet azdır. İşin zor kısmı lojistiğe dayanıyor. Çevrimiçi Pazarlama işin kolay kısmıdır.
 • Kısa Vadeli Odak: Siyah şapka taktikleri uygulayan bir Arap SEO Ajansı güvenilmezdir. Bu tür taktikler size kısa vadede başarı sağlarken, uzun vadede arama motorları sıralamanızı düşürerek veya indekslemeden çıkararak sizi cezalandıracaktır.
 • Düşük Rekabet: Birçok sektörde, günümüzde bile, Arapça web siteleri arasında çok fazla rekabet yoktur. Bu, yeni girenlere, özellikle de doğru SEO taktiklerini kullanırlarsa, rekabet etmek için büyük bir şans verir.
 • Makine Çevirisi: Birçok Arapça SEO ajansının ana dili Arapça değildir ve web sitelerini düzgün bir şekilde optimize etmeden Arapça bir sürüme sahip olmak için genellikle makine çevirisini kullanır. Anadili İngilizce olan kişiler varsa bu da rekabeti daraltır.
 • Dönüşümler: Arapça SEO aracılığıyla müşteri adayları oluşturmak istiyorsanız, anahtar kelimelerin bulunması kolay olduğundan ve az yatırımla size iyi dönüşüm oranları sağlayabileceğinden, bu zor değildir.
 • E-ticaret: Şirketiniz için bir E-ticaret sayfası oluşturmak kolaydır, çünkü E-ticaret Arapça Anahtar Kelimeleri bulmak nispeten kolaydır ve rekabet azdır. İşin zor kısmı lojistiğe dayanıyor. Çevrimiçi Pazarlama işin kolay kısmıdır.
 • Kısa Vadeli Odak: Siyah şapka taktikleri uygulayan bir Arap SEO Ajansı güvenilmezdir. Bu tür taktikler size kısa vadede başarı sağlarken, uzun vadede arama motorları sıralamanızı düşürerek veya indekslemeden çıkararak sizi cezalandıracaktır.
 • PPC Reklamları: Birçok Arap, web sitelerinde gördükleri reklamların bir aldatmaca olduğuna inanır. Bu nedenle organik trafik Arapça Web Sitelerinde daha etkilidir.

Girişilecek Arap Bölgeleri

Aşağıda, Arapça SEO aracılığıyla yatırım yapmanız gereken üç ana Arapça bölge bulunmaktadır.

Bu üç ülke arasında Körfez ülkeleri zenginlikleri nedeniyle en fazla harcama gücüne sahip oldukları için kesinlikle önceliğiniz olmalıdır.

Körfez

Körfez ülkeleri, petrol üretimleri nedeniyle en zengin Arap ülkeleridir. Bu müşteriler olası satış oluşturacağından, odaklanmak için en iyi bölge burasıdır.

Gulf

Ülkeler: Bahreyn, Kuveyt, Umman, Katar, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri.

Doğu Akdeniz ülkeleri

Doğu Akdeniz ülkeleri, geçmiş yıllarda ve hatta günümüze kadar savaşlardan, siyasi yolsuzluklardan ve ekonomik çöküşten çok zarar gördü. Ancak bu birçok ticari yatırımın önünü açıyor.

Levant

Ülkeler: Ürdün, Lübnan, Filistin ve Suriye

Kuzey Afrika

Bu bölge, en fakir olmasına rağmen, en kalabalık bölgedir. Dolayısıyla ürünleriniz uygun fiyatlı ise bu bölge potansiyel müşteriler için büyük bir fırsattır.

North Africa

Ülkeler: Cezayir, Mısır, Libya, Fas, Sudan ve Tunus

Arapça SEO SSS

Arapça SEO nedir?

Arapça SEO, Arapça veya Arap ülkelerini hedefleyen web sitelerinin arama motoru sonuçlarında daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olan SEO uygulamalarından oluşur.

Arapça SEO ile İngilizce SEO arasındaki fark nedir?

Arapça SEO ile İngilizce SEO arasındaki en önemli fark, Arapça’nın çok daha az rekabetçi olması ve SERP’lerde iyi bir konum elde etmenin daha kolay olmasıdır.

Tags: Arapça SEO SEO

amani itani

Amani's exceptional abilities in both SEO and content creation have earned her a reputation as a top-notch SEO Specialist. Her unwavering commitment to delivering outstanding results for clients, coupled with her creative talent, has allowed her to thrive in her role and make a significant impact in the realm of online content creation. With her passion for creating high-quality content and her deep understanding of SEO, Amani continues to be an invaluable asset to the Best 4 SEO team, driving success and achieving remarkable outcomes for the clients she serves.

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir