En İyi 10 SEO YouTube Kanalı

EN İYİ 10 SEO YOUTUBE KANALI Ocak 9, 2023

En İyi 10 SEO YouTube Kanalı

Bağlantı yapısı, içerik yazma, başlık yapısı, URL’ler, anahtar kelime araştırması veya SEO’nun diğer önemli yönleriyle ilgili olsun, SEO becerilerinizi nasıl geliştireceğinize dair yollar bulmaya çalışıyorsanız, etkileşimli bir yaklaşım denemelisiniz.

Uzmanların, blog yazarlarının ve hatta kendilerine organik arama trafiği çeken optimize edilmiş web siteleri nedeniyle güçlü bir çevrimiçi varlığa sahip köklü şirketlerin bulunduğu SEO YouTube Kanallarından daha iyi bir yol var mı?

Bu makalede, Best4SEO’daki ekibimiz, SEO bilginizi geliştirmek için bilmeniz gereken her şeyi size öğretecek kapsamlı bilgiler sunan mevcut en iyi SEO YouTube Kanallarını size gösterecek. Sonuçta, SEO hizmetleri sunan bir dijital pazarlama şirketinden daha fazlasıyız, müşterilerimizi de eğitmeyi seviyoruz.

1- Ahrefs

Bu dünya lideri SEO aracı, 300.000’den fazla abonesi olan kendi SEO YouTube Kanalına sahiptir. Kanallarında size anahtar kelime araştırması, SEO’da neyin işe yarayıp neyin yaramadığı, dijital pazarlama becerileri, bağlantı kurma becerileri, geri bağlantılar, sayfa içi SEO, sayfa dışı SEO ve tabii ki bir Ahrefs hakkında bilgi veren 300’den fazla video bulacaksınız. öğretici. Hatta bu kanalda SEO kursları bile bulabilirsiniz.

2- Authority Hacker

Bu kanal, ağırlıklı olarak internet pazarlamacılığına ve bağlı kuruluş pazarlamasına odaklanmaktadır, bu nedenle bu alanlar iç içe geçtiği için birçok SEO ipucu ve öğretici içermektedir. Authority Hacker’da web siteleri hakkında Vlog’lar, Podcast’ler, öğreticiler ve dürüst incelemeler bulacaksınız.

3- Brian Dean

Brian Dean’in 484 bin aboneye sahip olmasının bir nedeni var. Kanalı en iyisi olarak kabul edilir. Bu kanal size web sitenizi büyütmek ve daha fazla organik trafik çekmek için ihtiyaç duyacağınız eyleme geçirilebilir SEO, Bağlantı oluşturma ve bazı içerik pazarlama stratejilerini öğretir. Profesyonel bir pazarlamacıysanız ve SEO stratejilerinden yararlanmak istiyorsanız, White Hat SEO vaka çalışmaları, gerçek hayattan örnekler ve bahsettiğimiz gibi eyleme geçirilebilir ipuçlarıyla bu kanal sizin için doğru yol.

4- Neil Patel

Hustle kitabının New York Times’ın en çok satan yazarıdır. Crazy Egg, Hello Bar ve KISSmetrics’in kurucusudur. Ayrıca, dünyanın en iyi pazarlamacılarından biri olarak tanımlanıyor. Kanalında dijital pazarlamanın nasıl doğru kullanılacağına dair videolar yer alıyor ve uzmanlığını takipçileriyle paylaşıyor. Başka bir deyişle, saf SEO odağı içermese bile, kanalı dünya liderlerinden birinden öğrenmenin harika bir yolu.

5- Moz

Moz, SEO araçları sağlayan en iyi pazarlama analitiği şirketlerinden biri olmanın yanı sıra eğitici bir SEO YouTube Kanalına da sahiptir. Hem yeni başlayan hem de orta düzey SEO öğrenenler için iyidir. Bu kanal, Moz ekibinin belirli bir SEO konusunu derinlemesine tartıştığı ”Beyaz Tahta Cuma” adlı çok ilginç bir özelliğe sahiptir.

6- Chase Reiner SEO

Bu kanal, önceki SEO YouTube Kanallarından biraz farklıdır, çünkü Chase canlı web sitesi denetim videoları ve canlı SEO projeleri üzerinde çalışırken bunları sağlar. Kendisi bir SEO uzmanıdır ve her gün videolar yayınlar, bu nedenle ciddi bir şekilde SEO’da onun gibi olmayı düşünüyorsanız, kanalına abone olmanız şarttır.

7- Craig Campbell SEO

Craig Campbell’ın SEO YouTube Kanalını öne çıkaran şey, adamın kendisidir. 18 yıldan fazla SEO deneyimine sahiptir. Bu yüzden, başarısızlıklardan, denemelerden ve hatalardan payına düşeni aldı. Birçok web sitesi sattı ve birçok şirketi yönetti ve uzman eğitimi ve danışmanlığı sağladı. Şimdi uzmanlığını SEO YouTube Kanalında paylaşıyor.

8- Josh Bachynski

Josh, yaklaşık 10 yıldır etrafta olan ve daha önce White Hat vs Black Hat SEO şovunun sunucusu olarak bilinen en iyi SEO YouTube Kanalları listesine girmek zorunda kaldı. SEO YouTube Kanalı, SEO Yardımı, Öğreticiler, Deneyler, Google Arama Sızıntıları, Sırlar, Haberler ve sıralamanızı nasıl yükselteceğinizi veya geri alacağınızı sağladığı için yeni başlayanlar için mükemmeldir!

9- SEMrush

Mevcut en iyi SEM ve SEO aracı olan SEMrush’ın SEO YouTube kanalının listede olduğuna şüphe yok. Orada, geri bağlantılar, bağlantı oluşturma, genel SEO, içerik pazarlaması, SEO hataları, nasıl sıralanıp daha fazla trafik çekileceği, anahtar kelime araştırması, sayfa içi ve sayfa dışı SEO ve çok daha fazlası gibi konularda video eğitimleri ve profesyonel ipuçları bulacaksınız.

10- Matt Diggity

Matt Diggity, SEO YouTube kanalında neden işe yarayan teknikler kullanıyor? Çünkü bunlar test edilmiş ve doğrulanmıştır ve tahminlere veya teorilere dayanmamaktadır. Ayrıca, 2009’dan beri sektördedir ve The Affiliate Lab, Lead Spring LLC, The Search Initiative, Authority Builders ve Chiang Mai SEO Konferansı aracılığıyla binlerce kişiye yardımcı olmuştur.

Diğer Önemli SEO YouTube Kanalları

10 SEO YouTube Kanalını listelememiz, diğerlerinin faydalı olmadığı anlamına gelmez. Ayrıca çok iyi ve iyi içeriğe sahip birkaç başka SEO YouTube kanalı var:

 • Barry Schwartz: Web siteleri geliştiren New York merkezli bir şirket olan RustyBrick’in CEO’sudur ve amacı müşterileri için maliyetleri en aza indirmek ve kârı en üst düzeye çıkarmaktır. Kanal çoğunlukla Barry Schwartz ile SEO ile ilgili ve pazarlama konularını tartışan röportajlar içerir.
 • Charles Floate: Charles, black Hat SEO konusunda uzmanlaşmış bir dijital pazarlama danışmanıdır. Onlarca yıldan fazla deneyime sahiptir ve YouTube Kanalının yaklaşık 10.000 abonesi vardır. Kanalında dijital uzmanlarla röportajlar ve SEO Soruları ve Cevaplarının yanı sıra siyah şapka SEO uygulamaları ve SEO mitleri yer alıyor. Kanalını takip edip etmemek tamamen size kalmış çünkü daha önce de belirttiğimiz gibi siyah şapka SEO uygulamaları arama motorları tarafından cezalandırılıyor.
 • Chris Palmer SEO: Dijital pazarlama alanında 11 yıllık bir deneyime sahiptir. Kanalının amacı, dijital pazarlama ve arama motoru optimizasyonu yoluyla sıradan insanların hayatta başarılı olmalarına yardımcı olmaktır. Yalnızca SEO öğrenmeye adanmış 350’den fazla videosu ve bundan çok daha fazlası var.
 • Lion Zeal’den Daryl Rosser: Girişimci dijital pazarlamacılarla iş büyümesine yönelik stratejiler ve taktikler hakkında röportajlar yapan bir podcast olarak başlayan Lion Zeal’in kurucusudur. 10 yıllık deneyime sahip olan Daryl Rosser, SEO YouTube kanalını ve Lion Zeal’ı (ekibinin yardımıyla) kullanarak kendisi ve müşterileri için milyonlarca gelir elde edecek dijital pazarlama kampanyaları oluşturuyor. Ayrıca dijital pazarlamacıları iş kurma yolculukları boyunca eğitiyor, motive ediyor ve destekliyor.
 • Digitaleer: Müşterilerine Arama motoru optimizasyonu, sosyal medya, tıklama başına ödeme reklamı ve web tasarım hizmetleri sunan 15 yılı aşkın deneyime sahip bir dijital pazarlama ajansıdır. YouTube kanalları, SEO taktikleri, SEO yazılım incelemeleri, web sitesi denetimleri ve daha fazlasını içeren çeşitli konuları kapsar.
 • Google Arama Merkezi: Eski adıyla Google Web Yöneticileri, amaçları insanların web sitelerini sıralamalarına yardımcı olmak ve Google aramalarında daha görünür olmalarını sağlamaktır. Kanalları genel ve özel SEO eğitimleri ve bilgileri sunarken, kanallarının en iyi yanı, belirli diller için SEO içgörüleri sağlamasıdır.
 • Gotch SEO: Sektör lideri bir SEO blogu ve SEO ajansı olan Gotch SEO’nun kurucusudur. Kanalında dijital pazarlamadan, küçük şirketler için bazı SEO ipuçlarından ve SEO araçlarından en iyi şekilde nasıl yararlanılacağından bahsediyor.
 • Gelir Okulu: Gelir Okulu, bireylere blog kullanarak ve kendi SEO YouTube kanallarını geliştirerek başarılı bir çevrimiçi işletmeyi nasıl başlatacakları konusunda talimat veren bir internet pazarlama organizasyonudur.
 • Ignite Visibility: California eyaletindeki San Diego dışında faaliyet gösteren saygın bir İnternet Pazarlama firmasıdır. Orta ölçekli işletmelerden ulusal markalara kadar çeşitli müşterilere hizmet veriyorlar ve dürüst olmaya, çok çalışmaya ve sonuçlara ulaşmaya kararlılar. SEO YouTube Kanalı, elbette SEO da dahil olmak üzere dijital pazarlama ile ilgili tüm konuları kapsar.
 • JM İnternet Grubu: Küçük işletme pazarlamacılarına arama motoru optimizasyonu ve tıklama başına ödeme reklamı öğretiyorlar. Ayrıca SEO YouTube Kanallarında “Nasıl Yapılır” videoları göstererek sosyal medya pazarlamasını öğretiyorlar.
 • Marie Haynes Consulting Inc.: Kanada, Ottowa merkezli bir grup SEO uzmanından oluşan bir danışmanlık ajansıdır. 10 yıldan fazla SEO deneyimine sahipler. Kalite değerlendirmeleri, bağlantı denetimleri ve algoritma güncellemelerini değerlendirme konusunda uzmandırlar. Kanallarında, her biri Belirli Arama motoru optimizasyonu ile ilgili konulardan bahseden 100’den fazla video içeren bir podcast var.

En İyi SEO YouTube Kanalları: Son Düşünceler

Bunlar, çevrimiçi olarak en öne çıkan 10 SEO YouTube Kanalıydı. Bununla birlikte, mevcut tüm SEO bilgisini kavramak istiyorsanız, çeşitlendirmek her zaman en iyisidir. Sonuçta, bir kanalda eksik olan bir şey bir kanalda mevcut olabilir ve diğer kanallarda bazı eğitim araçlarını daha net bulabilirsiniz. Karar vermek gerçekten size kalmış.

Ayrıca, arama motoru optimizasyonu dijital pazarlama endüstrisinin bir parçasıdır ve gördüğünüz gibi, bu SEO YouTube kanallarının çoğu ya dijital pazarlamacılar ya da dijital pazarlama ajanslarıdır. Bu nedenle, temel dijital pazarlama bilgilerinin edinilmesi çok büyük bir artı.

Tags: SEO SEO YouTube Kanalı

gülistan ekinci

Gülistan Ekinci, 2020'den beri Best 4 SEO için çalışan yetenekli bir backlink uzmanıdır. Rolünde, şirketin müşterileri için yüksek kaliteli geri bağlantılar sağlamaktan, arama motoru sıralamalarını ve çevrimiçi görünürlüklerini iyileştirmeye yardımcı olmaktan sorumludur. Arama motoru optimizasyonu teknikleri konusunda derin bir anlayışa ve ayrıntılara keskin bir gözle bakan Gülistan, Best 4 SEO ekibi için değerli bir varlık olduğunu kanıtladı. Müşteriler için sonuç sunma taahhüdü ve en son endüstri gelişmelerinden haberdar olma tutkusu, rolünde mükemmelleşmesine ve kendisini backlink yönetimi alanında bir lider haline getirmesine yardımcı oldu.

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir