EN İYİ 7 WORDPRESS SEO EKLENTİSİ Ocak 9, 2023

En İyi 7 WordPress SEO Eklentisi

Yani yeni bir web sitesi veya blog başlatıyorsunuz ve SEO hizmetleri aracılığıyla web sitenize daha fazla organik trafik çekmek istiyorsunuz, ancak konsepte tamamen aşina değilsiniz veya henüz acemisiniz.

SEO eklentilerinin kullanışlı olduğu yer burasıdır. WordPress SEO Eklentileri, süreç boyunca size rehberlik eder ve neyi yanlış yaptığınızı veya stratejinizde neyin eksik olduğunu gösterir.

Bu yazıda size hem ücretsiz hem de ücretli WordPress için en iyi SEO eklentilerini ve hangi özellikleri sağladıklarını göstereceğiz.

Puanlar: 5/5

İnceleme: 27.471 değerlendirme

İndirmeler: 5M+

Sürüm: 18.8
WordPress Sürümü gerektirir: 5.8 veya üstü
Uyumluluk: 5.9.3
PHP Sürümü gerektirir: 5.6.20 veya üstü

Rating: 5/5

İnceleme: 815 puan

İndirmeler: 800,000+

Sürüm: 5.7

WordPress Sürümü gerektirir: 4.7 veya üzeri

Uyumluluk: 6.0

PHP Sürümü gerektirir: 7.2 veya üzeri

Değerlendirme: 4.5/5

İnceleme: 2,151 Puan

İndirmeler: 3M+

Sürüm: 4.2.0
WordPress Sürümü gerektirir: 4.9 veya üstü
Şuna kadar uyumlu: 5.9.3
PHP Sürümü gerektirir: 5.4 veya üstü

Puan: 5/5

İnceleme: 4.532 Değerlendirme

İndirmeler: 1 Milyon+

Sürüm: 1.0.88.1

WordPress Sürümü gerektirir: 5.6 veya üzeri

Uyumluluk: 5.9.3

PHP Sürümü gerektirir: 7.2 veya üzeri

Değerlendirme: 4/5

İnceleme: 436 Puan

İndirmeler: 700.000+

Sürüm: 1.11.16

WordPress Sürümü gerektirir: 4.6 veya üzeri

Uyumluluk: 5.8.4

Değerlendirme: 3/5

İnceleme: 20 Puan

İndirilenler: 10.000+

Sürüm: 1.2.1

WordPress Sürümü gerektirir: 4.8 veya üzeri

Uyumluluk: 5.9.3

PHP Sürümü gerektirir: 5.2.4 veya üzeri

Değerlendirme: 4,5/5

İncelemeye: 533 puan

İndirmeler: 200.000+

Sürüm: 11.1.12

WordPress Sürümü gerektirir: 4.3 veya üzeri

Uyumluluk: 5.9.3

PHP Sürümü gerektirir: 5.6 veya üzeri

Diğer Önemli WordPress SEO Eklentileri

Tabii ki, bahsettiğimiz bu 7 WordPress SEO eklentisi, WordPress için mevcut olan tek iyi SEO araçları değildir. Sonsuz sayıda araç var. Bazı araçlar, bağlantı oluşturma veya içerik yazma veya anahtar kelime araştırması gibi belirli SEO yönlerine yöneliktir ve son n.

Diğer önemli WordPress SEO Eklentilerinden bahsedelim:

 • Hepsi Bir Arada Şema Zengin Snippet’ler: İçeriğinizdeki önemli segmentleri şema aracılığıyla arama motoruna bildirmenize yardımcı olur.
 • WP Rocket: Web sitenizin hızlı olmasını ve yüklenmesinin çok uzun sürmemesini sağlar.
 • MonsterInsights: Bu, temel olarak WordPress’inize bir Google Analytics eklentisidir.
 • SEO Çerçevesi: İçerik optimizasyonuna odaklanır ve kullanımı çok basittir, yeni başlayanlar için uygundur.
 • Rel NoFollow Onay Kutusu: İç ve dış bağlantılara yardımcı olur.
 • WordLift: AI aracılığıyla verileri otomatikleştirerek pazarlamacılar ve içerik düzenleme için iyi
 • Google XML Site Haritası: daha hızlı indeksleme için bir site haritası ekler.
 • W3 Toplam Önbellek: Hızlandırılmış web sitesi hızı için gönderileri ve sayfaları önbelleğe alın.
 • Hepsi Bir Arada WP Güvenlik ve Güvenlik Duvarı: Bu araç, WordPress zaten güvenli olsa da web sitenizi veya blogunuzu güvende tutmak içindir, ancak ne kadar güvenliyse o kadar iyidir.
 • WPtouch Mobil Eklentisi: Web sitenizi mobil cihazlar için optimize etmenize yardımcı olur.
 • Yine Başka Bir İlgili Gönderi Eklentisi: Web sitenizdeki ilgili makalelerin veya sayfaların bir listesini göstererek hedef kitlenin ilgisini canlı tutmaya ve hemen çıkma oranını artırmaya yardımcı olur
 • SEO İçin Optimize Edilmiş Görseller Eklentisi: Resimleri boyut, açıklama, alternatif metinler açısından yönetir…
 • Kolay İçindekiler: Daha iyi kullanıcı erişilebilirliği ve dolayısıyla daha iyi içerik optimizasyonu için içindekiler tablosu ekler.
 • Yönlendirme: Eski bağlantıları yenilerine yönlendirdiği için Yeniden Yönlendirme ile zamandan ve paradan tasarruf edin. %100 ücretsizdir.

WordPress SEO Eklentileri Nasıl Seçilir?

Bir WordPress SEO Eklentisi seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı faktörler vardır.

Ortalama Puanlar

Bir eklenti 5 incelemeye göre 2 yıldızla derecelendirildiyse onu yükler miydiniz? Tabii ki değil. Bu nedenle, belirli bir eklentinin ortalama puanlarını kontrol etmek önemlidir. Yalnızca kaç kişinin eklentiyi derecelendirdiğini, ne kadar popüler olduğunu ve ne kadar güvenilir olduğunu göstermekle kalmaz, aynı zamanda her kullanıcının eklentiye kaç yıldız verdiğini de gösterir.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı yorumları, yıldız derecelendirmelerinin gerçekten ihtiyaç duyduğu bağlamı sağlar. Birbirine zıt değerlendirmelerin çok sayıda olması ve bunların hepsini anlamlandırmayı imkansız kılması alışılmadık bir durum değildir. Her birini tek tek okumak yerine, son zaman diliminde en yüksek ve en düşük puanları alan incelemelerden birkaçını okumanızı öneririz. Kuruluma devam edip etmeyeceğinizi seçmeden önce, bu sayede eklenti hakkında bir fikir edinme fırsatınız olacak.

Aktif Kurulumlar

Etkin kurulum sayısı ne kadar fazlaysa, kullanıcıların bu belirli eklentiye güvendiklerini o kadar çok gösterir. 1.000’den az aktif kuruluma sahip WordPress SEO eklentilerini seçmenizi önermiyoruz. Eklenti açıklamasına göz attığınızda aktif kurulum sayısını kolayca kontrol edebilirsiniz.

Güncellemeler ve uyumluluk

Düzenli olarak güncellenmeyen WordPress SEO Eklentileri güvenli olmayabilir ve bunlardan kaçınılmalıdır. WordPress, eklenti geliştiricisi tarafından yapılan son güncellemenin ne zaman yapıldığını size gösterir. Düzenli olarak güncellenmeye ek olarak, WordPress eklentileri, WordPress’in kendisinde yapılan büyük güncellemelerle uyumlu olmalıdır.

Destek

WordPress SEO eklentileri, müşterilerin sorunlarını çözdüğü bir müşteri destek sistemine sahip olmalıdır. Normalde, bu amaçla forumlar vardır, bu nedenle bu forumların gerçekten aktif olup olmadığını kontrol ettiğinizden emin olun. Bazı WordPress eklentileri, WordPress tarafından sağlanan müşteri destek sistemini kullanmaktan hoşlanmaz, bunun yerine web sitelerinde kendi müşteri desteği canlı sohbetleri olabilir, bu yüzden bunu da kontrol edebilirsiniz.

Ekran Görüntüleri

Bazen SEO eklentisinden bir ekran görüntüsüne bakmak, açıklamanın kendisinden daha iyi bir fikir verir. Bir ekran görüntüsü, eklentinin neye benzediğini görselleştirir ve size eklentide nasıl gezineceğiniz hakkında bir fikir verir.

SSS’yi kontrol edin

Sıkça Sorulan Sorular, kullanıcıların düzenli olarak karşılaştığı sorunlarla ilgilenmenin harika bir yoludur. Bu nedenle, size yanıt vermek için müşteri desteğine gitmek zorunda kalmadan bu bölüme sahip olmak kullanışlı olabilir. Bazen müşteri desteği 7/24 mevcut değildir ve sorgunuzu yanıtlamaları bir gün değilse de saatler sürebilir.

Eklentileri Karşılaştırın

Muhtemelen WordPress’te aynı amaca hizmet eden birkaç SEO Eklentisi olacaktır. Bu nedenle, her iki eklentiyi daha önce bahsettiğimiz kriterler açısından karşılaştırırsanız ve hangisinin daha verimli ve daha güvenli olduğunu ve kullanıcılar tarafından daha güvenilir olduğunu görmeniz tercih edilir.

Tags: SEO SEO Eklentileri WordPress SEO Eklentileri

gülistan ekinci

Gülistan Ekinci is a talented backlink expert who has been working for Best 4 SEO since 2020. In her role, she is responsible for securing high-quality backlinks for the company's clients, helping to improve their search engine rankings and visibility online. With a deep understanding of search engine optimization techniques and a keen eye for detail, Gülistan has proven herself to be a valuable asset to the Best 4 SEO team. Her commitment to delivering results for clients and her passion for staying up-to-date with the latest industry developments have helped her to excel in her role and establish herself as a leader in the field of backlink management.

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir