EN İYİ WORDPRESS SEO EKLENTİSİ Ocak 9, 2023

En İyi WordPress SEO Eklentisi

WordPress SEO plugin

WordPress siteniz için iyi bir barındırma bulursanız, daha hızlı olacak ve SEO sıralamalarınız yükselecektir. Ancak ürün sayfalarınızda ve blog gönderilerinizde kullandığınız anahtar kelimeler, resim dosyalarınızın boyutu ve içeriğinizin kolay okunup okunmadığı gibi bundan daha fazlası da vardır. En iyi WordPress SEO Eklentilerinden bazılarının yardımıyla yapmak kolaydır.

Güçlü istatistikler, anahtar kelime sıralamaları ve geri bağlantılar hakkında bilgi almak için bazı üçüncü taraf arama motoru optimizasyonu (SEO) araçlarını da kullanabilirsiniz.

Daha önce web siteleri işleten kişiler için bile SEO’yu anlamak zordur. Çoğu web sitesi sahibi, çok fazla potansiyele sahip gönderileri ve sayfaları bulmayı, bozuk bağlantıları düzeltmeyi, site yapılarını yeniden düzenlemeyi veya WordPress için tam bir SEO denetimi yapmayı zor buluyor. Ancak doğru araçlara ve bunları kullanma bilgisine sahipseniz, arama motorlarında başarılı olma yolunda emin adımlarla ilerleyeceksiniz.

WordPress SEO Eklentileri Ne İşe Yarar?

WordPress SEO plugin

Arama motoru optimizasyonu çok geniş bir çalışma alanıdır. Anahtar kelime araştırması yapmak, içeriği geliştirmek, bağlantı eklemek ve çok daha fazlasını yapmak için kullanılabilir. Genel olarak, bu, sayfalarınızı arama motorlarında daha üst sıralarda yer alacak şekilde optimize etmenize yardımcı olan tüm eklentileri içeren bir şemsiyedir.

Kinsta’da kullandığımız Yoast WordPress SEO Eklentisi gibi bazı SEO eklentileri, içeriğinizi arama motorları için optimize etmenize yardımcı olmaktan fazlasını yapar. Örneğin, aynı anahtar kelimeleri çok sık kullanmaktan kaçınmanıza yardımcı olabilir ve içeriğinizin daha kolay okunmasını sağlayacak ipuçları verebilirler.

Örneğin, şunları yapabilirsiniz:

 • Arama motorlarına içeriğinizin ne hakkında olduğunu söylemek için başlık etiketini ve meta açıklamayı değiştirin.
 • İçeriğinizle ilgili ayrıntıları sosyal medya platformlarında göstermek için sosyal medya meta verilerinizi optimize edin.
 • Yinelenen içerik sorunlarını önlemek için belirli sayfalara temel etiketler yerleştirmek. Kendi sayfalarınızı bağlamak için fırsatlar arayın. ve dahası.

En İyi WordPress SEO Eklentileri

WordPress için SEO eklentileri, listeye başlamak için iyi bir yerdir. Çoğu zaman anlaşılması ve kurulması kolaydır ve farklı özelliklere sahip çok çeşitli eklentiler arasından seçim yapabilirsiniz. En iyi eklentiler, sayfa içi SEO tahminlerini ve önerilerini ve yayın editörlerini görmenize izin verirken, diğerleri daha az özelliğe sahiptir. Ancak, bozuk bağlantıları kontrol etme veya görüntü dosyalarının boyutunu küçültme gibi özel özellikleri vardır.

WordPress SEO plugin
 1. Yoast SEO
 2. The SEO Framework
 3. SEOPress
 4. Rank Math
 5. SEO Squirrly
 6. Broken Link Checker
 7. Rel NoFollow Checkbox
 8. All in One Schema Rich Snippets
 9. WordLift
 10. Redirection
 11. Slim SEO
 12. Internal Link Juicer
 13. XML Sitemaps
 14. Schema & Structured Data for WP & AMP

Yoast SEO

Yoast SEO eklentisi, WordPress içerik yönetim sistemi için en popüler optimizasyon eklentilerinden biridir. Web sitenizi optimize etmek için ihtiyaç duyacağınız hemen hemen tüm özellikleri sağlayan ücretsiz bir eklentidir. Bu pakete, SERP önizlemeleri, XML site haritalarının oluşturulması ve meta açıklamaları için derecelendirmeler gibi şeyler dahildir.

En dikkate değer özelliklerden biri, sayfa içi SEO bilgileri bileşenidir: Başlığınızı, meta açıklamanızı ve URL’nizi anahtar kelime için en iyi nasıl optimize edeceğinizi ve hedef teriminizi en iyi şekilde nasıl birleştireceğinizi size söyleyecektir. Anahtar kelimeyi sayfada yeterince (veya çok fazla) kez kullandığınızı ve kelime öbeği kullanımınızı en iyi şekilde nasıl optimize edeceğinizi öğrenin. Amacı, her bileşenin en etkili SEO stratejilerine göre kontrol edilmesi için bir rehber görevi görmektir.

Şunlar için idealdir: Şirket içi bir yazar ekibiniz varsa, bu eklentinin okuyucunun deneyimine odaklanması ve içeriği optimize etmek için eyleme geçirilebilir tavsiyeler sağlamasına bayılacaklar. Yoast kullanırlarsa, her bir SEO en iyi uygulamasını ezberlemeleri gerekmeyecek çünkü Yoast, onlar için tüm ağır yükleri kaldıracaktır

Rank Math

WordPress arayüzünden çıkmanıza gerek kalmadan gönderileriniz hakkında gerçek zamanlı içgörüler sağlayan Rank Math’ın yardımıyla yeni materyaller oluştururken web sitenizi optimize edebilirsiniz. Ayrıca, Google’ın arama motoru sonuç sayfalarında (SERP’ler) hataların görüntülenme olasılığını azaltacak bir snippet önizlemesi kullanarak başlıkları ve meta açıklamaları optimize etme olanağına sahip olacaksınız. En iyi yanı, bu eklentinin hız için tasarlanmış olmasıdır, yani hızlı yüklenir ve arama motoru optimizasyonu (SEO) çabalarınızı olumsuz etkilemez. Buna ek olarak, WooCommerce web sitelerinin SEO ihtiyaçlarını desteklemek için 404 izleme ve yönlendirmeler gibi başka SEO araçları da sağlar.

Şunlar için idealdir: Web sitenizin içeriği, SEO ve genel sağlık yönetimi üzerinde tek kişilik bir ekip olarak çalışmak. RankMath’ın kapsamlı SEO analitiği modülü, bu faaliyetler için ihtiyaç duyduğunuz ilgili tüm verileri kolayca erişebilmeniz için kullanımınıza sunar.

SEOPress

Toplu olarak optimize etmesi gereken kullanıcılar ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamak için web sitelerini yenilemek isteyen işletme sahipleri, SEOPress için mükemmel adaylardır.

Breadcrumbs, yönlendirmeler, şemalar ve site haritalarının tümü, SEOPress tarafından sağlanan hepsi bir arada pakete dahildir. Web sitenize çok fazla eklenti eklemenin web sitenizi hantal hale getireceğinden endişe ediyorsanız, SEOPress yardımcı olabilir. Bozuk bağlantıları kontrol edebilecek, başlıkları ve meta açıklamaları optimize edebilecek, site haritanızı Google’ın dizinine gönderebilecek ve daha fazlasını WordPress kontrol panelinden ayrılmadan yapabileceksiniz.

Şunlar için idealdir: Önemli miktarda trafiği ve büyük miktarda içeriği başarılı bir şekilde yönetmek için en yüksek performansı sürdürmesi gereken büyük web siteleri.

Summary About WordPress SEO Plugin

Her WordPress sitesinin mutlaka bir SEO eklentisi olması gerekir ve bu eklenti yüksek kalitede olmalıdır. Temanızın halihazırda entegre edilmiş bazı temel SEO ayarları olması mümkündür. Öte yandan, web sitenizi yeniden oluşturmaya karar verirseniz, bir SEO eklentisi, ayarları bir temadan diğerine aktarmanızı kolaylaştıracaktır.

Değerli olduklarını göstermek için SEO çabalarınızı ölçmek için bir yönteme ihtiyacınız var. Sunulan WordPress eklentisi, sitenizin ziyaretçilerini çekmek, dönüştürmek ve memnun etmek için ihtiyacınız olan tüm araçları basit ve hafif tek bir pakette sunar.

En İyi WordPress SEO Eklentileri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

WordPress Hala SEO İçin En İyisi mi?

WordPress’in iyi SEO temaları vardır. Arama motoru botları, bir sayfanın alakalı olup olmadığını belirlemek için anahtar kelimelerden ve meta verilerden daha fazlasına bakar. İyi web tasarımı, aradıkları başka bir şeydir, bu çok önemlidir. WordPress kullanırken, site tasarımınızın en iyi WordPress SEO dostu olduğundan emin olmak konusunda endişelenmenize gerek yok.

WordPress SEO Eklentisi nedir?

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) eklentileri, yazılımlar, tarayıcılar ve içerik yönetim sistemleri için eklenti modülleridir. WordPress SEO Eklentisi, kaynak yazılıma arama motoru optimizasyonu, web sitesi analizi, çevrimiçi pazarlama ve diğer şeylerde yardımcı olan özel işlevler ve işlevler ekler.

Tags: SEO SEO Eğitimi SEO Eklentileri WordPress SEO Eklentileri

gülistan ekinci

Gülistan Ekinci is a talented backlink expert who has been working for Best 4 SEO since 2020. In her role, she is responsible for securing high-quality backlinks for the company's clients, helping to improve their search engine rankings and visibility online. With a deep understanding of search engine optimization techniques and a keen eye for detail, Gülistan has proven herself to be a valuable asset to the Best 4 SEO team. Her commitment to delivering results for clients and her passion for staying up-to-date with the latest industry developments have helped her to excel in her role and establish herself as a leader in the field of backlink management.

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir