السيو الداخلي Ocak 26, 2023

Site İçi SEO

Site İçi SEO ile sitenizin Google’daki sıralamasını yükseltmek istiyorsanız, Best 4 SEO sizin için doğru yerdir. Site içi SEO ile sitenizin Google’da yüksek sıralamalar alması sağlanır. Sitenizin büyük ölçüde gelişmesi için gerekli ayarların ve düzenlemelerin en doğru tekniklerle uygulanması gerekmektedir. Uzmanlarımız Site İçi SEO sürecinde teknik destek vererek sitenizin gelişmesine yardımcı olmaktan ve rehberlik etmekten mutluluk duyacaktır.

Site İçi SEO Nedir ve Neden Uygulanmalıdır?

Öncelikli olarak Site içi SEO uygulamalarının organik trafik oluşturduğunu bilmeniz gerekmektedir. Uzun süreli verimli sonuçlar elde etmek için Site içi SEO uygulamalarına yatırım yapmak, sürekli olarak ücretli trafik oluşturmaktan daha mantıklıdır.

Site içi optimizasyon, SEO’nun ele alınması gereken ilk bileşenidir. Sitenizin içerisindeki içeriklere ve bölümlere odaklanır.

Site içi SEO uygulamalarının odaklandığı başlıklar:

 • Önemli Web Verileri: Görsel araçların kullanılması, etkileşim ve yükleme hızı, kullanıcıların web sitenizde gezinirken keyifli bir deneyim yaşaması gibi konularla ilgilenir.
 • Sayfa Hızı: Sitenin açılma hızının uzun sürmesi kullanıcı kaybına yol açmaktadır. Kullanıcıların %80’i geç açılan sitelere giriş yapmıyor. Görüntü boyutlarını küçültme, önbellekleri temizleme, siteyi sıkıştırma, JavaScript dosyalarını işleyeme ve diğer birçok yöntemleri uygulayarak sitenin hızı arttırılabilir.
 • İçerik Kalitesi: İçeriğiniz benzersiz, bilgilendirici, faydalı, çekici ve kullanıcının arama amacı ile alakalı olmalıdır. Deneyimli SEO içerik yazarlarımız İngilizce, Arapça ve Türkçe dillerinde sizlere yardımcı olabilir.
 • Başlık Etiketleri: Sayfanın başlığı, içeriği ile doğrudan ilişkili olmalıdır. Örneğin bu yazımızda sayfanın başlığı ”Site İçi SEO Hizmetleri” olmalıdır. Google yazı içeriği hakkında öncelikli olarak başlıklara odaklanmaktadır.
 • Meta Açıklamaları: Sayfanın içeriğinin ne olduğuna dair yapılan kısa açıklamalardır. Bu sayede daha fazla tıklama çekmenize olanak tanınır. Gösterim alıp tıklama almayan bir çok site vardır. Bunun muhtemelen sebebi ”Başlık ve Meta Açıklaması” ile ilgilidir.
 • Mobil Uyumluluk: Mobil kullanıcılar sitenin yarısından fazlasını oluşturmaktadır. Bu nedenle sitenizi bir cep telefonuna sığacak şekilde küçültmeli ve harika bir kullanıcı deneyimi sunarken masaüstü siteyle aynı özellikler sunulmalıdır. Tüm bunlar için gerekli AMP sayfaları da oluşturulmalıdır.
 • Dahili Bağlantı: İlgili olduğunu düşündüğünüz veya belirli bir sayfayı okuyan kullanıcıların ilgisini çekebileceğini düşündüğünüz sitelere sayfanızdan gidecek bir dış bağlantı eklemek SEO uyumlu oluşturulmuş siteler için gereklidir. Yazınızda geçen bir konu hakkında Wikipedia için bağlantı oluşturmak buna örnek olarak gösterilebilir.
 • Harici Bağlantı: Arama Motorları, etki alanı derecelendirmesi yüksek olan sitelerden gelen bağlantılara önem vermektedir. Dış kaynaklardan siteniz ile ilgili anahtar kelimelerden link almanız etki alan derecelendirmenizi arttırmanıza fayda sağlar.
 • Resim Optimizasyonu: Sitenin genel hızında rol oynamasının yanı sıra, resim altyazıları, alternatif metinler ve başlıkların eklenmesi arama motorlarının resimlerinizi tanımasına yardımcı olur. Bu sayede, birisi sitenizle alakalı bir sorgu girdiğinde Google Görseller’de görünecektir.
 • Site Yapısı: Diğer faktörlerin yanı sıra içerik haritaları, kronoloji, basit ama çekici tasarım, kullanıcının deneyimini etkiler.
 • Gezinme: Sayfadaki içeriğe herkesin eriştiğinden ve bunları kullandığından emin olunmalı.
 • HTML Başlıkları: H1-H2-H3-H4-H5-H6. Sayfanın başlıklarının belirli bir hiyerarşi altında toplanması.
 • Anahtar Kelimeler: Sitenizin amacına uygun aranma hacmi yüksek olan anahtar kelimeler belirlenerek hedef kitlenizi yönelik içeriklerin oluşturulması gerekmektedir.

Site İçi Optimizasyonun İlk 10 Faydası

 1. En İyi Sıralamayı Almak
 2. Gelişmiş Tarama Hızı
 3. Geliştirilmiş Yerel Arama
 4. Daha Fazla Organik Trafik
 5. Daha Yüksek Dönüşüm Oranı
 6. Siteden Hemen Çıkma Oranının Azalması
 7. Daha yüksek TO (Tıklama oranı)
 8. Daha Hızlı ve Daha İyi Site Performansı
 9. Web Sitesinin Yönetimi ve Güncellenmesinin İşlevselleşmesi
 10. Daha Fazla Marka Bilinirliği

Site İçi SEO ve Site Dışı SEO Arasındaki Fark

Bahsettiğimiz gibi Site içi optimizasyon, web sitenizde %100 kontrole sahip olduğunuz faktörleri iyileştirme sürecidir. Site dışı optimizasyon ise tam tersidir. Web sitenizi derinden etkileyen, web siteniz dışındaki gelişen faktörlerdir. Sitenizin spam bağlantılara maruz kalması buna bir örnek olarak verilebilir.

Site dışı SEO’nun en önemli bileşeni geri bağlantılardır. Başka bir web sitesinden kendi web sitenize bağlantı verilmesi (özellikle alan adı otoritesi yüksekse) web sitenizi olumlu yönde etkiler.

Ne yazık ki, geri bağlantılar ücretsiz değildir ve alan derecesinin gücüne göre her site farklı bir fiyat vermektedir.

Domain otoritenizi arttırıp daha fazla trafik alıncaya dek ücretli veya ücretsiz geri bağlantıların oluşturulması gerekmektedir. Web sitelerinizin organik olarak trafik almaya başlayınca doğal backlinkler (geri bağlantılar)alacaksınız.

BEST 4 SEO ile Site İçi SEO Optimizasyonu

Alanında uzmanlaşmış içerik yazarlarımız ile emin ellerdesiniz! Sitenizi %100 iyileştirmenize yardımcı olacağız. Site İçi SEO hizmetlerimizin süreci şu şekildedir:

1. Adım: Şartların Anlaşması

Artık Site İçi SEO’ya olan ihtiyacınızı anladığınıza göre, şeffaflığa son derece inandığımız ve müşterilerimizin olup biten her şeyden haberdar olmasını istediğimiz için, buluşup tüm şartlar üzerinde anlaşalım ve size adım adım ne yapacağımızı gösterelim.

2. Adım: Kontrol Listesi Hazırlama

Yukarıda bahsettiğimiz kontrol listesi hazırlanacak ve her ekip üyesi kendi uzmanlığına göre bu kontrol listesindeki bir maddeyi ele alacaktır.

3. Adım: Sonuçların Değerlendirilmesi

Uyguladığımız Site içi SEO uygulamalarının etkisini birlikte izleyebilir ve değerlendirebiliriz.

Site İçi SEO Hizmetleri SSS

Site içi SEO nedir?

Site içi SEO, web sitenizde içerik, başlık, meta açıklama, URL yapısı, sayfa hızı vb. gibi kontrolünüz altında olan tüm faktörlerdir. web sitenizi sıralarken göz önünde bulundurun.

Site içi SEO ile Site dışı SEO arasındaki fark nedir?

Site içi optimizasyon, web sitenizin içinde kontrol edebileceğiniz tüm faktörleri içerirken, sayfa dışı optimizasyon, web sitenizin dışındaki sıralamanızı olumlu yönde etkileyebilecek faktörleri içerir ve diğer sitelerden web sitenize geri bağlantı almak gibi trafik miktarı, web sitenizin önemli ölçüde olduğunu gösterir. güvenilirdir.

Site içi SEO Hizmetlerinin faydaları nelerdir?

Site İçi SEO Hizmetleri, Arama motoru sayfa sonuçlarında daha üst sıralara çıkmanızı sağlar, Gelişmiş Tarama Hızı, Daha Fazla Organik Trafik, Daha Yüksek Dönüşüm Oranı, Daha Düşük Hemen Çıkma Oranı, Daha Yüksek TO (Tıklama oranı), Daha Hızlı ve Daha İyi Site Performansı

Site İçi SEO hizmetleriniz nelerdir?

Site İçi SEO hizmetlerimizden bazıları, sitenizin mobil uyumluluğunu iyileştirmek, içeriği optimize etmek, web sitesine mantıksal bir yapı oluşturmak ve buna göre dahili bağlantılar eklemektir.

Tags: SEO Site İçi SEO site içi SEO hizmetleri site içi seo nedir

amani itani

Amani's exceptional abilities in both SEO and content creation have earned her a reputation as a top-notch SEO Specialist. Her unwavering commitment to delivering outstanding results for clients, coupled with her creative talent, has allowed her to thrive in her role and make a significant impact in the realm of online content creation. With her passion for creating high-quality content and her deep understanding of SEO, Amani continues to be an invaluable asset to the Best 4 SEO team, driving success and achieving remarkable outcomes for the clients she serves.

1 Comments

cesur

looks nice

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir