السيو التقني Ocak 26, 2023

Teknik SEO

Arama motoru optimizasyonunun yapı taşlarından biri, optimum performansa sahip bir web sitesine sahip olmaktır.

Teknik SEO hizmetlerinin rol oynadığı yer burasıdır.

Siteniz gecikirse, hemen çıkma oranınız önemli ölçüde artacak ve bu, dönüşümlere yol açabilecek olası değerli trafiğe mal olacaktır.

SERP’lerde daha yüksek konumlar elde etmek için Teknik SEO Stratejilerini kullanmak ister misiniz?

Endişelenme, yardım etmekten mutluluk duyarız!

Kombine deneyim ve uzmanlığımızın yardımıyla, Teknik SEO kontrol listesindeki tüm öğeleri işaretleyeceğiz, böylece web sitenizi daha kullanıcı dostu hale getireceğiz ve sonuçta arama motorlarını ve kullanıcıları da tatmin edecek şekilde daha iyi performans göstereceğiz!

Web sitenizin bu tür sorunlarla karşı karşıya olduğu anlaşılıyorsa, elbette hemen bize ulaşın!

Ama önce size Teknik SEO ve bileşenlerini, uygulama yaklaşımımızı ve neden SEO’nun önemli bir parçası olduğunu açıklayalım.

Teknik SEO Nedir ve Neden Önemlidir?

Tam olarak adından da anlaşılacağı gibi, Teknik SEO web sitenizin teknik yönünü içerir.

Bu, herhangi bir sorun olmadan taranabilmesi ve dizine eklenebilmesi için web sitenizin Arama motoru yönergeleriyle uyumlu olduğundan emin olmak anlamına gelir.

Web’inizin temel hayati değerleri zayıfsa, birinciliğe veda öpücüğü verebilirsiniz.

Muhtemelen bu temel hayati unsurların ne olduğunu merak ediyorsunuzdur.

  • LCP: En Büyük İçerikli Boya (Yükleniyor)
  • FID: İlk Giriş Gecikmesi (Etkileşim)
  • CLS: Kümülatif Düzen Kayması (Görsel Denge)

Google, ister mobil ister bilgisayar olsun, dünyanın her yerindeki kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen arama motorudur.

Son yıllarda kullanıcı sayısının artması ve 3 milyarın üzerine çıkması nedeniyle Google, bu kullanıcılara yüksek kaliteli bir deneyim sunmak için bir web sitesinin performansını değerlendiren bir algoritma oluşturdu.

Bu nedenle, web sitenizin yapısı zayıfsa, yavaş yükleme süresi, çok sayıda yönlendirme ve diğer teknik SEO sorunları varsa, Google sizi SERP’nin en altına yerleştirir.

Bu nedenle Best 4 SEO, sitenizin genel performansını iyileştirmek ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi elde etmek için Teknik SEO’yu uygulamakta kararlıdır ve bu da kaçınılmaz olarak SERP’lerde daha yüksek sıralamalara yol açar.

Bu nedenle, sitenizin performansını artırmak istiyorsanız, şimdi bizimle iletişime geçin ve uzmanlarımızdan biri size temel web hayati öğelerinizin performansını gösterecek ve biz de onu nasıl geliştireceğimiz konusunda anlaşacağız.

Kontrol Listesi: Teknik SEO Hizmetleri

Artık Teknik SEO’nun öneminin farkına vardığınıza ve tüm şartları birlikte kabul ettikten sonra ekibimiz sitenizi geliştirmek için hemen çalışmaya başlayacaktır.
Bunu yapmak için takip edilmesi gereken birkaç yön ve prosedür vardır.
Çünkü her zaman şeffaf olmak ve sizi her şeyin döngüsünde tutmak istiyoruz.
Teknik SEO uygulamalarını sitenize uygularken tam olarak değerlendirip geliştirdiğimiz şeyler:

Saha Teknik Denetimi

Başlamadan önce, web sitenizin aşağıdakileri analiz etmeyi içeren hızlı bir değerlendirmesini yapacağız:

– Tarama analizi
– Robots.txt
– Mobil performans
– Tarama hataları
– Yinelenen içerik
– Görüntü optimizasyonu
– Dahili bağlantı yapısı
– indeksleme
– Site mimarisi
– Ulaşılabilirlik
– Sayfa Hızı
– Yönlendirmeler
– XML site haritası

Yükleme Hızı

Web siteniz hızlı yüklenirse, kullanılabilirliği artırır ve arama motorları bunu fark eder ve böylece yavaş yükleme hızı için sizi cezalandırmaz. HTTP isteklerinin sayısı, dosya boyutları, vasat kodlama, çok sayıda yeniden yönlendirme ve daha fazlası dahil olmak üzere bir sayfanın yükleme hızını etkileyebilecek çeşitli faktörler vardır.

Yapı

Web sitenizin yapısı kronolojik ve mantıklı olmalıdır. Bunu, birbiriyle tutarlı bir şekilde bağlantılı ana sayfalar ve alt sayfalar olduğundan emin olarak yapıyoruz. Bu, kullanıcıların sitenizde daha iyi gezinmesine yardımcı olur.

Başlık ve Meta Veriler

Meta açıklama ve başlık, okuyucuların SERP’lerde gördükleri şeydir. Dolayısıyla, tıklama oranınızın neden düşük olduğunu (çok sayıda gösterim, az tıklama) merak ediyorsanız, muhtemelen Başlık ve Meta Açıklamanız yeterince çekici değildir ve anahtar kelimelerin uygunsuz kullanımı söz konusudur.

Mobil Optimizasyon

Muhtemelen, müşterilerinizin veya okuyucularınızın yarısından fazlası mobil kullanıcıdır. Sitenizi mobil cihazlar için optimize edemezseniz, %50 daha fazla olası müşteriyi kaçırırsınız.

Yönlendirmeler & 404

Bir sayfayı düzenlediniz mi, URL’sini değiştirdiniz mi, bir sayfayı sildiniz mi? Düzgün bir şekilde yönlendirilmez ve düzeltilmezse, bu şeylerin sonuçları vardır. Yönlendirmelerle, Google’a ve diğer arama motorlarına sayfayı değiştirdiğinizi ve artık farklı bir sayfanız olduğunu bildiriyorsunuz.

Yinelenen İçerik

İntihal bir şeydir, ancak yinelenen içerik başka bir şeydir! Yinelenen içerik, web sitenizin otoimmün bozukluğudur. Çok fazla yinelenen içerik, sayfalarınızın dahili olarak rekabet etmesine neden olabilir!

Best4SEO ile Teknik SEO

Sizin bir hedefiniz var, bizim bir misyonumuz, bir vizyonumuz ve sizi oraya götürecek ekibimiz var!

Web sitenizin temel hayati unsurlarının tam bir Teknik SEO Analizi için bizi şimdi arayın ve iyi sıralarınızı geri kazanmanıza veya SERP’lerde daha iyi sıralar elde etmenize yardımcı olmamıza izin verin.

Özetleyelim ve nasıl gittiğini size anlatalım:

  1. Teknik SEO’nun ne olduğunu ve neden önemli olduğunu öğrenirsiniz.
  2. Web sitenizin SEO sağlığının kötü olabileceğini anlıyorsunuz
  3. İstersen sohbet ederiz, istersen bir fincan kahve eşliğinde buluşuruz.
  4. Tüm şartlar üzerinde hemfikiriz (esneğiz ve yardımcı olmaktan mutluluk duyarız!)
  5. Hemen yukarıda bahsettiğimiz işleme başlıyoruz.
  6. Sonuçları göreceksiniz!

Teknik SEO SSS

Teknik SEO Nedir?

Teknik SEO, arama motorlarının kolayca tarayabilmesi, dizine ekleyebilmesi ve oluşturabilmesi için bir web sitesi oluşturmayı ve optimize etmeyi içerir.

Teknik SEO neden önemlidir?

Teknik SEO’nun asıl önemi, arama motorlarının web sitelerini değerlendirmek ve sıralamak için kullandığı tüm kural ve algoritmalara uymanızdır.

Hangi Teknik SEO Hizmetlerini sunuyorsunuz?

Sunduğumuz Teknik SEO Hizmetlerinden bazıları mobil optimizasyon, web sitenizin genel teknik denetimi, site performansının iyileştirilmesi, hata 404 bağlantıları ve yönlendirmeleri ve çok daha fazlasını içerir.

Tags: SEO Teknik SEO

amani itani

Amani's exceptional abilities in both SEO and content creation have earned her a reputation as a top-notch SEO Specialist. Her unwavering commitment to delivering outstanding results for clients, coupled with her creative talent, has allowed her to thrive in her role and make a significant impact in the realm of online content creation. With her passion for creating high-quality content and her deep understanding of SEO, Amani continues to be an invaluable asset to the Best 4 SEO team, driving success and achieving remarkable outcomes for the clients she serves.

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir