Web sitenizin, hedeflediğiniz ülkenin arama motorlarında üst sıralarda yer almasını ve sitenize gelen organik arama trafiğinin artmasını istiyorsanız SEO uzmanlarından oluşan ekibimiz bu hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacaktır. SEO hizmetlerimizin neler olduğuna bir göz atmadan önce, size SEO’nun ne olduğunu ve işletmeniz için neden önemli olduğunu açıklayalım.

SEO nedir?

SEO, Arama Motoru Optimizasyonu’nun kısaltmasıdır. Bir web sitesinin veya online bir mülkün arama motoru sonuçlarındaki görünümünü iyileştirmeye ve performansını artırmaya yardımcı olan bir pazarlama şeklidir. SEO pazarlaması hedeflenen anahtar kelimeler ve konumlar için kullanılır. Tüm SEO yöntemleri ve SEO analiz araçları, doğru bir şekilde uygulanırsa daha fazla doğal trafik alarak geniş müşteri potansiyellerinize ulaşmanıza ve bu sayede daha fazla kar etmenize olanak sağlar.

Arama Motoru Optimizasyonu’nun Faydaları

 • Arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak
 • Daha iyi bulunabilir olmak
 • Web sitenize daha fazla organik trafik (ücretsiz) çekmek
 • Ziyaretçileriniz için kullanıcı dostu bir web sitesi sunmak
 • Daha fazla ziyaretçi, potansiyel müşteri ve dönüşüm almak
 • Doğru hedef kitlesine ulaşmak

SEO’nun Önemi

SEO, pazarlama stratejilerinizin vazgeçilmez bir parçası olmalıdır. SEO ile web sitenize organik bir arama trafiği çekersiniz. Organik arama sonuçları tamamen algoritmik bir yapıdadır ve reklamlardan etkilenmez. Web siteniz belirli arama sorgularına, çözümler veya yanıtlar sunuyor ise doğal bir arama trafik akışı alır. Google botları bu verilerin sonuçlarına göre siteleri sıralamaya alır. Siteniz düzgün bir şekilde dizine eklendikçe, aramalarda ilk çıkan sonuçlar arasında yer alacak ve böylece sağladığınız ürün veya hizmet türüyle ilgilenen kişilerden daha fazla geri dönüş sağlanacaktır.

Organik sorgular yoluyla web sitelere gelen trafik akışı işletmeler için en doğru ve en karlı seçenektir. Arama trafiğinizin %50’sini SEO yoluyla diğer %50’sini ise ücretli reklamlar yoluyla elde ederek, dijital pazarlamanın ve büyümenin en önemli yapı taşlarını yerlerine oturtmuş olursunuz.

Arama Motorları Nasıl Çalışıyor?

Arama motorları, web sitelerini değerlendirmek ve sıralamak için karmaşık algoritmalara sahiptir. Arama motorlarının işleyişi X sitesinin neden Y sitesinden daha üst sıralarda yer alması gerektiğine dair çalışmalar yapar. Bunlar şu şekildedir;

Tarama

Tarama, arama motorları web sitelerin sunucularındaki sayfaların taramasını gerçekleşir. Google’ın tıpkı sizin yaptığınız gibi bir web sayfasını ziyaret ettiğini ve içindeki tüm bağlantıları ve diğer her şeyi not aldığını hayal edin. Bu veri toplama programlarına ”bot” veya ”crawlers” veya ”spiders” denir. Google’ın tarayıcısına Googlebot, Bing’in tarayıcısına ise Bingbot denir.

Oluşturma

Arama motoru, bir sayfayı taradıktan sonra “oluşturur”. Bu, sayfanın masaüstü veya mobil kullanıcılarının görüntüleyebilmesini sağlamak için HTML, JavaScript ve CSS bilgilerinin kullanılması anlamına gelir.
JavaScript, müşterilerin sayfayı ziyaret ettiğinde tüm içerikleri görmesini sağlamaya yardımcı olur. Bu, arama motorunun sayfa içeriğinin, sayfanın geri kalanına nasıl uyduğunu anlaması için önemlidir.

İndeksleme

Bir sayfa taranıp görüntülendikten sonra, arama motorları sayfanın dizine eklenip eklenmeyeceğine karar vermek ve sayfanın ne hakkında olduğunu anlamak için üzerinde çalışmalar yapar. Sayfaların ve kelimelerin ne hakkında konuştukları listelenir ve buna göre arama motoru, sayfanızı belirli bir arama sorgusuyla eşleştirerek listeme yapar. Anahtar kelimelerin SEO’daki önemi burada ortaya çıkar.

Sıralama

Web sitesinin sayfaları tarandıktan, oluşturulduktan ve dizine eklendikten sonra, arama motorları onu kullanıcı Deneyimi, Site Hızı ve Performansı, Mobil Uyumluluk, Geri Bağlantılar, Optimize Edilmiş İçerik, Sayfa Başlığı ve Meta Açıklaması, Web Sitesi Güvenliği ve Erişilebilirliği, Dahili Bağlantı Oluşturma ve Bağlantı Metinleri, Etki Alanı Yaşı, URL ve Otorite gibi çeşitli faktörlere göre sıralar.

SEO Hizmetlerimiz

İçerik Stratejisi ve Optimizasyonu

Tüm girdiler alındıktan sonra, web sitenizde içerikler oluşturmaya başlanır. Hedef kitleniz için bilgilendirici ve yararlı içerikler, görsel yardımcılar(Görüntü, Video, Ses vb.), siteniz için bir kılavuz ve kullanıcılarınızın merak edeceği tüm potansiyel soruları yanıtlayan bir SSS bölümü içerecektir. Ne kadar bilgilendirici içeriğe sahipseniz, üst sıralarda olma potansiyelinizde o kadar yüksektir . Google botları, rastgele anahtar kelime kullanımı yerine müşterilerin soru ve sorunlarına ne ölçüde katkı sağladığınızla ilgilenir.

Bağlantı Oluşturma

Bağlantı kurma(Backlink) en güçlü SEO stratejilerinden biridir. Dahili ve harici bağlantılar birlikte kullanılmalıdır. Başka bir web sitesinden kendi web sitenize giden harici(dış) bağlantıların saygın, yararlı ve güçlü bir domain alanına sahip olması gerekmektedir. Harici(iç) link yapısı ise web sitenizin içerisindeki sayfaların birbirlerine verdikleri linklerdir. İç sayfalarınıza doğru anahtar kelimeler ile bağlantı vermelisiniz. Bu, arama motorunun her sayfa arasındaki farkı ve önemini anlamasına yardımcı olur.

Yerel SEO

İşletmenizin Google’da Yerel aramalarda görünür olmasına yardımcı olan bir arama motoru optimizasyonu stratejisidir. Bu, özellikle bir ülke içinde fiziksel bir konuma sahip olan ve o ülkedeki müşteriler tarafından bulunabilir olmak isteyen şirketler için yararlıdır. Hedeflediğiniz pazarda yer edinmek için yerel SEO’nun uygulanması gerekmektedir. Web sitenizin online incelemeleri, Google haritaları (yakın konumlar), ve işletme dizinleri yerel kullanıcıların hitap edeceği şekilde optimize edilirse organik ziyaretçi çekecektir.

International SEO

Global bir şirket olmayı hedefliyor ve her ülkedeki müşterileri hedeflemek istiyorsanız uluslararası SEO tekniklerini uygulamalısınız.

Uluslararası SEO, www.example.kw (Kuveyt’i hedefler) ve www.example.tr (Türkiye’yi hedefler) gibi her farklı ülke için birden fazla dil eklemek, birden fazla URL’ye sahip olmak web sitenizi küresel hale getirir. Bu şekilde birden çok web sitesini tek bir web sitesinden yönetiyorsunuz ve web sitelerinizin her biri belirli bir ülkeyi hedefliyor.

Sayfa İçi SEO

Arama motoru optimizasyonunun (SEO) ele alınması gereken ilk yönü, sayfa içi optimizasyondur. Web sitenizin sayfanın kendisinde bulunan içeriğine ve bileşenlerine önem verir.

Aşağıda, sayfa içi SEO bileşenlerinin bir kontrol listesi bulunmaktadır ve işimiz bittiğinde, her birinin kontrol edildiğinden emin olacağız:
Sayfa Hızı, İçerik Kalitesi, Başlık Etiketleri, Meta Açıklamalar, Mobil Uyumluluk, İç Bağlantı, Dış Bağlantı, Görüntü Optimizasyonu, Site Yapısı, Gezinme, HTML Başlıkları ve Anahtar Kelimeler, odaklanmanız gereken Önemli Web Verileridir.

Sayfa Dışı SEO

Sayfa içi SEO’nun aksine, sayfa dışı SEO, web sitenizin dışında var olan ve etkileme yeteneğinizin tamamen ötesinde olan öğelere odaklanır.

Geri bağlantıların oluşturulması, sponsorlu aramaların tanıtımı ve sosyal medya etkinliklerine katılımın artması, sayfa dışı etkili SEO yöntemleridir. Hala çok daha fazlası var.

Sayfa dışı SEO’nun amacı, Google’a ve diğer arama motorlarına şirketinize güvenilebileceğini ve web sitenizin yetkili bir kaynak olduğunu göstermek için web sitenizin dışında gerçekleşen faaliyetlerde bulunmaktır.

Teknik SEO

Web sitenizin teknik yönleri, adından da anlaşılacağı gibi teknik arama motoru optimizasyonunun (SEO) odak noktasıdır.

Bu, web sitenizin herhangi bir komplikasyon olmadan taranması ve dizine eklenmesi için arama motorları tarafından sağlanan kurallara uymasını sağlamayı içerir.

Web sitenizin temel unsurları eksikse, arama motoru sonuç sayfalarında (SERP’ler) başarılı olamazsınız.

İşte web sitesinin en önemli yönleri:

LCP: En Büyük İçerikli Boya (Yükleniyor)

FID: İlk Giriş Gecikmesi (Etkileşim)

CLS: Kümülatif Düzen Kayması (Görsel Denge)

Arapça SEO

Ortadoğu’da bir işletmeniz varsa ve müşterilerinize onların dilinde ulaşmak istiyorsanız Arapça SEO kullanmanız gerekir.

İster yeni başlayan ister bir süredir piyasada olan web sitesi veya işletme sahibi müşterilerimizin, Google’da Arapça’da daha üst sıralarda yer almaları için en iyi SEO tekniklerini kullanmalarına yardımcı oluyoruz.

Arapça SEO, sadece Arapça web sitelerinde yerinde SEO tekniklerini kullanmaktır.

Normal SEO uygulamalarından biraz farklıdır çünkü genellikle sıra dışı olanlara ihtiyaç duyar.

Arapça SEO, İngilizce SEO’dan farklıdır.

Arapça SEO’yu kullanarak, Google’ın Arap ülkelerindeki arama motoru sürümleri Arapça web sitenizi bulabilecektir.

Web siteniz Arap ülkeleri ve o ülkelerde ulaşmak istediğiniz kişiler için hazırlandıktan sonra o ülkelerdeki Google sıralamalarında yavaş yavaş yükselecektir.

SEO’nun Sonuçları Göstermek İçin Ne Kadar Süre Gereklidir?

Arapça SEO Farkı

Ekibimiz ayrıca Orta Doğu ülkelerini hedefleyen Arapça Web Siteleri için SEO ile de ilgilenmektedir. Arapça SEO, diğer dillerden çok daha farklı ve daha hilelidir.

Arapça web sitelerinin sorunu, birçoğunun spam içerikli veya düşük kaliteli içeriğe sahip olmasıdır. Ayrıca, Google botlarının içeriğini tam olarak kavramak için mücadele ettiği bir dildir. Arapça sitelerde, geleneksel SEO yöntemleri her zaman işe yaramaz, bu nedenle sürekli denetim ile bir ”Deneme ve Yanılma” tekniği kullanılır.

Bu nedenle birçok SEO hizmeti sağlayıcı firma, rastgele anahtar kelime doldurma, alakasız kaynaklara bağlantı verme, gizleme, yinelenen içerik oluşturma ve devam etme gibi Black Hat SEO tekniklerine başvurur. SEO Şirketi ekibimiz, bu tür teknikler ağır cezalara çarptırılabileceğinden yalnızca Beyaz Şapka teknikleriyle çalışır. Her neyse, Arapça bir Web Sitesini sıralamak İngilizce bir Web Sitesinden daha kolaydır.

Kullandığımız Bazı SEO Araçları

SEO Pazarlaması tahmin etmekle ilgili değildir. Süreç boyunca size rehberlik eden ve stratejilerinizi dayandırdığınız analitik verileri sağlayan çok sayıda çevrimiçi araç vardır.

Müşterimizin web sitesine uygun teknikleri uygulamak için kullandığımız en etkili SEO araçlarından bazılarını (hepsini değil) size gösterelim.

 • Ahrefs: Ahrefs en iyi SEO araçlarından biridir çünkü kullanıcıya doğru anahtar kelimeleri aramaya başlayarak içerik yazmanın tüm sorunları ve faydaları hakkında analiz ve tam bir resim sunar. Orada bitmiyor. Ahrefs size yalnızca sitenizin eksiksiz bir analizini ve genel bakışını sunmakla kalmaz, aynı zamanda size rakiplerinizin siteleri hakkında birçok bilgi ve analitik grafik sunar. Bu, daha yüksek arama motoru sıralamaları elde etmek için hangi stratejileri kullandıklarını anlamanıza yardımcı olacaktır. Ahrefs size rakiplerinizin web sitelerinin kazandığı tüm geri bağlantıları gösterir ve size her sitedeki etkileşim oranlarının çok profesyonel bir incelemesini sunar.
 • Screaming Frog SEO Spider: Verileri ayıklayarak ve yaygın SEO endişelerini inceleyerek site içi SEO’yu geliştirmenize yardımcı olan bir web sitesi tarayıcısıdır. Bu, bir web sitesi kullanılarak gerçekleştirilir. Screaming Frog SEO Spider, verileri ayıklayarak ve yaygın SEO sorunlarını denetleyerek yerinde SEO’yu geliştirmenize yardımcı olan bir web sitesi tarayıcısıdır. Bu yazılımla bozuk bağlantıları bulabilir, yönlendirmeleri denetleyebilir, sayfa başlıklarını ve meta açıklamayı analiz edebilir, yinelenen içeriği keşfedebilir, CSS Yolu, XPath veya regex kullanarak bir web sayfasının HTML’sinden herhangi bir veri toplayabilir, robots.txt dosyasını inceleyebilir, XML Site Haritaları Oluşturabiliriz , JavaScript Web Sitelerini Tarama, Site Mimarisini Görselleştirme ve Google Search Console ve Google Analytics ile entegre edilebilir.
 • Google Search Console: Google Arama Konsolu, doğru anahtar kelimeleri hedeflemek ve içerik yazarına net bir plan vermek için kullanılabilecek en iyi araçtır. Google Search Console ayrıca, sitenizin her gün kaç tıklama ve gösterim aldığına dair ayrıntılı bir istatistiksel analiz sunması nedeniyle de öne çıkıyor. Ayrıca optimize etmeye çalıştığınız sitenin bazı sayfalarındaki veya gönderilerindeki SEO hatalarını veya hatalarını da bu araç ile düzeltebilirsiniz.
 • Google Keyword Planner: Bu araç bize Google’da yapılan her arama sorgusu hakkında ayrıntılı istatistikler verir. Arama hacmini, rekabet seviyesini ve anahtar kelimeyi reklamda kullanmak için teklif fiyatını gösterir. Girdiğimiz sorguya benzer anahtar kelime önerileri de verir.
 • Google Analytics: Web sitenizin ne kadar iyi çalıştığını takip eden ve ona derinlemesine bakan bir web aracıdır. Ayrıca, temel ölçütleri kullanarak pazarlama hedeflerinizi izlemeniz için size birden fazla yol sunar. Google Analytics’te (GA) farklı karmaşıklık düzeyleri vardır. Google Analytics, diğer Google hizmetleriyle iyi çalışır ve bağlanması kolaydır. Bu size pazarlamada avantaj sağlar çünkü aynı zamanda performansı da takip edebilirsiniz.
 • Answer The Public: Bu SEO programı, kullanılacak anahtar kelimeleri bulmak için mükemmel bir araçtır. Bunu, ilgili anahtar kelimelerin bir listesini oluşturmak için “Ne”, “Ne Zaman”, “Nerede”, “Kim”, “Nasıl”, “Neden”, “Olabilir”, “Yapabilir” ve “Hangi” sorularını yanıtlayarak yapar. aradığınız birincil konuya. Bu SEO yazılımının en kullanışlı işlevi, “iPhone” ve “Android” gibi kavramsal olarak benzer iki anahtar kelimenin arama hacimlerini karşılaştırabilmesidir.
 • Serp Robot: Bu araç, tüm anahtar kelimeler için sayfalarınızın her birinin ilerlemesini ve konumunu izlemenize yardımcı olur. Ayrıca, bu anahtar kelimelerin her biri için rekabetin konumunu da kontrol etmemizi sağlar. Hatta her ülkede anahtar kelimelerin konumlarının değişimini bile takip edebiliyoruz.

BEST 4 SEO ile Arama Motoru Optimizasyonu Hizmetleri

Best 4 SEO ile, sürdürülebilir büyüme için önemli olan daha fazla organik trafik elde etmemiz için gerekli tüm SEO uygulamalarını web sitenize %100 uygulayacağımızı garanti ediyoruz.

Ayrıca, yaptığımız her şeyde size mutlak şeffaflık sözü veriyoruz ve tüm süreçten haberdar edilecek ve sonuçları izleyeceksiniz.

Ancak, SEO’nun sihir olmadığını, bir gecede gerçekleşmediğini aklınızda bulundurmalısınız.

Ne derler bilirsin ”Yavaş ve Dengeli Olan Yarışı Kazanır”. SEO’nun konusu budur.

Yardım etmek için buradayız, web sitenizi okuyucularınız ve jüri (Google ve arkadaşları) için daha çekici hale getirmek istiyoruz.

Elbette, arama motoru optimizasyonu tek başına size trafiğin %100’ünü sağlamaz.

Size %50 organik trafik sağlamak için çalışıyoruz. Dilerseniz reklam hizmetlerimize yatırım yapabilir, daha fazla ücretli tıklama ve daha fazla marka bilinirliği için arama motorlarına veya sosyal medya kanallarına reklam verebilirsiniz.

Gelin tanışalım ve bu iki tekniği nasıl birleştirebileceğimizi görelim, karar sizin.

Neden Hizmetlerimizi Seçmelisiniz?

 • Best4SEO, son derece yetenekli SEO uzmanları ve metin yazarları kullanır.
 • Best4SEO size uzun vadeli sonuçlar ve daha yüksek bir sıralama sağlar.
 • Verdiğimiz tüm hizmetlerimizde şeffafız.
 • Best4SEO, müşterilerinin başarısının kendi başarısı olduğuna inanır.
 • Müşterilerine birden çok dilde hızlı müşteri desteği sağlayan bir SEO ajansıyız.
 • Ajansımız çok uygun fiyatlı ve herkesin bütçesini karşılıyor.
 • SEO Hizmetleri Nelerdir?

  Bir web sitesinin arama motorlarında üst sıralara çıkması ve daha fazla organik trafik elde etmesi için SEO hizmetleri kullanılmaktadır.

 • SEO hizmetleri neden önemlidir?

  SEO hizmetleri ile potansiyel müşterilerinizin sorularını yanıtlayarak ve sorunlarını çözerek onlara yardımcı olabilirsiniz. Web siteniz tam olarak aradıkları şey olacak ve böylece daha fazla organik arama trafiği elde edeceksiniz, bu da sonuçta daha fazla müşteriye ve daha fazla gelire yol açacaktır.

 • SEO hizmetleri Küçük işletmeler için iyi mi?

  Küçük işletmenizin web sitesini çevrimiçi olarak optimize ederek, SEO hizmetleri size sahada olduğundan daha fazla maruz kalma şansı verir.

 • How long does SEO take to show results?

  SEO, size zaman içinde sürdürülebilir büyüme sağlayan bir dizi devam eden uygulamadır. Sihir değildir ve bir gecede olmaz. Anahtar, uzun vadeli sonuçları görmek için etik SEO uygulamaları yapmaktır.